× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Sennik Zęby

Zęby pojawiające się w naszych snach mogą mieć wiele znaczeń. Zazwyczaj symbolizują pewność siebie i zdrowie, mogą jednak także zwiastować zbliżające się niepowodzenie lub nieszczęście.

Wypadające i chwiejące się zęby zazwyczaj nie zwiastują niczego dobrego. Mogą być oznaką tracenia pozycji, pewności siebie, choroby lub wypadku. Chwiejące się zęby to także symbol utraty płynności finansowej i problemów z pieniędzmi.

Zepsute, wybite, złamane, dziurawe i bolące zęby świadczą o nieprzyjemnościach, które mogą nas spotkać. Zaliczyć do nich można nieszczęście, chorobę, utratę dobrego imienia i zapowiedź niekorzystnych wydarzeń w przyszłości.

Analogicznie leczenie, plombowanie i wyrywanie zębów we śnie jest symbolem kończących się problemów, nowego początku i wyjścia na prostą. Wyrzynające się zęby są natomiast symbolem niespodzianki i wielkich zmian.

Zdrowe białe zęby oznaczają pomyślność, otoczenie wiernymi ludźmi i dobrobyt (szczególnie jeśli zęby są srebrne lub  złote). Warto zwrócić uwagę na szczególną symbolikę zębów w snach – im gorszy jest ich stan, tym gorzej może się to dla nas skończyć. Jest to bardzo prosty schemat, na podstawie którego możemy samodzielnie dokonać interpretacji snu, w którym występują zęby.

Wyrazy na tę samą literę