× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Gry Kino Przepisy Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Sennik Woda

Woda jest jednym z elementów, bez którego życie na naszej planecie nie jest możliwe. Człowiek dziennie musi spożyć jej kilka litrów. Nic więc dziwnego, że woda jest też częstym bywalcem naszych marzeń sennych. Pojawia się jako toń, strumień, leci z kranu lub moczy nas deszczem. Jak odczytywać jej symbolikę? Jest to bardzo względne – interpretacja zależy w dużym stopniu od stanu, w którym obecnie się znajdujemy.

Najczęściej śni nam się czysta lub brudna woda. Czysta oznacza symbolizuje wewnętrzny spokój i harmonię. Człowiek śniący pozbawiony jest obaw i problemów, które mogą rzutować na jego codzienne funkcjonowanie. Analogicznym symbolem jest woda brudna, która jest zwiastunem problemów, niejasnych sytuacji i komplikacji zawodowych czy zdrowotnych. W tym przypadku należy się zastanowić, czy masz sobie coś do zarzucenia – być może krótki rachunek sumienia rozwieje wszelkie wątpliwości.

Woda w butelce lub strumień płynący bezpośrednio z kranu jest znakiem jak najbardziej pozytywnym. Najczęściej zwiastuje odrodzenie, nowy początek i chęć pozytywnych zmian, które zamierasz wprowadzić do swojego życia. Może też być wskazówką, aby zwrócić uwagę na sferę życia, która do tej pory traktowana była przez Ciebie po macoszemu.

Częstym sennym motywem jest też powódź – zbliżająca się lub już trwająca. Jest ona zwiastunem i symbolem nawarstwiających się problemów, przed którymi nie sposób uciec.

Wyrazy na tę samą literę