× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Sennik Szczur

Szczury są stworzeniami, które kojarzą nam się dość negatywnie. Gryzonie stały się symbolem szkodników, które przenoszą choroby. Ich symbolika w snach nie jest jednak jednoznaczna, choć w większości obecność szczura w śnie symbolizuje nieszczęście. Nie musi ono dotykać bezpośrednio osoby śpiącej – może dotyczyć jej najbliższego otoczenia lub planów na przyszłość.

Biegający szczur jest jednak symbolem miłości – osoba, której się śni cieszy się silnymi uczuciami partnera lub małżonka. Sennik egipski wskazuje jednak, że biegnący gryzoń może być też symbolem nadciągającego niebezpieczeństwa.

Szczur w domu oznacza odmianę losu – warto pamiętać, że może być ona zarówno pozytywna, jak i negatywna. Sennik wskazuje, że taka senna wizja może być też oznaką zbliżających się konfliktów rodzinnych (szczur w domu jako źródło problemu). Biały szczur oznacza pomoc i przyjacielski gest ze strony osoby, po której się tego nie spodziewamy. Może być też zwiastunem zakończenia trwającego konfliktu.

Martwy szczur w naszym śnie może być postrzegany na dwa sposoby. Negatywne znaczenie może symbolizować straty, które poniesiemy, pozytywne jest zwiastunem rozwiązania problemu, który spędzał nam sen z powiek.