× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Szymon

Imię Szymon wywodzi się z języka hebrajskiego, w którym oznaczało wysłuchane przez Boga prośby (Bóg wysłuchał). Szymona otacza aura tajemnicy, która przyciąga inne osoby. Łączy ją z inteligencją i powagą, przez którą czasem uchodzi za dziwaka i nudziarza. Cechy te pozwalają mu jednak na manipulację innymi i namawianie ich do wykonywania jego woli. Działa zawsze i za wszelką cenę. Posiada bardzo dużą pewność siebie, która graniczy wręcz z irracjonalną manią własnej wielkości. Szanuje tylko tych, którzy wydają się mu godnymi przeciwnikami w wymianie myśli i poglądów.

Życie towarzyskie

Szymon zdecydowanie nie jest duszą towarzystwa. Stroni od imprez i spotkań, które zwyczajnie go nudzą. Przez znajomych także nie jest postrzegany jako atrakcyjny rozmówca. Wszystko przez jego powagę i nadmierną tajemniczość. Uwielbia się mścić i długo rozpamiętuje wyrządzone mu krzywdy. Targają nim sprzeczności – potrafi angażować się w akcje dobroczynne i przyjaźnie. W największym stopniu charakteryzuje go jednak chorobliwy introwertyzm.

Praca i kariera

Jego inteligencja sprawia, że świetnie sprawdza się w planach rozłożonych w czasie. Potrafi być wyjątkowo cierpliwy i spokojnie dąży do obranego celu. Nienawidzi ograniczeń i stara się ich unikać za wszelką cenę – często popada przez to w konflikty ze współpracownikami. Świetnie sprawdza się jako osoba sterująca i manipulująca innymi. Może to dać także pozytywny rezultat w postaci umiejętności motywowania.

Miłość

Chorobliwy introwertyzm i problemy wewnętrzne Szymona często przekładają się na jego życie uczuciowe. W sferze intymnej pozostaje nieczuły i zimny, nie potrafi okazywać ciepłych emocji i stara się je wynagrodzić swoją inteligencja i planowaniem. Potrafi kochać szczerze i czule, jednak nie okazuje tego. Przez to jest jeszcze bardziej niezrozumiany i często pogłębia się jego wyalienowanie. Potrzebuje partnerki, która zrozumie jego potrzeby i zaakceptuje wady.

Znani imiennicy

Simon Ammann – skoczek narciarski
Szymon Majewski – prezenter telewizyjny
Szymon Wydra – wokalista
Simon Mignolet – piłkarz
Szymon Hołownia – dziennikarz