× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Paweł

Imię Paweł pochodzi z języka łacińskiego, od słowa paulus, co dokładnie oznacza „drobny, mały”. W Polsce nadawane jest od XII wieku. To jedno z najbardziej chrześcijańskich imion. Paweł ma charakter dosyć nieodgadniony – niby się nie zniechęca, ale jak przychodzi co do czego, okazuje się, że zrezygnował z rozwiązywania jakiegoś problemu lub zdobywania tego, na czym początkowo mu zależało. Ma manię uszczęśliwiania wszystkich na siłę i niestety nie zawsze kończy się to dobrze. Ma swoje stałe grono znajomych, o które szczególnie dba i w którym się obraca. Paweł to dobry chłopak i mimo że jego imię oznacza kogoś „drobnej budowy” - najlepiej sprawdzi się w pracy fizycznej, ponieważ nie mógłby 8 godzin siedzieć w miejscu.

Życie towarzyskie

Paweł jest osobą dosyć wyluzowaną i lubi imprezować. Zarówno w gronie swoich znajomych, jak i ludzi nowo poznanych czy nieznajomych. Jest bardzo otwarty na innych, zawsze służy dobrą radą, a także stanie po stronie bliskich w razie zagrożenia. Nic dziwnego, że ludzie do niego lgną. Niestety, czasami zdarzy mu się palnąć coś nieodpowiedniego, czym może zrazić do siebie ludzi – nawet tych najbliższych, którzy mogliby być już przyzwyczajeni do tego, że Paweł po prostu tak ma.

Praca i kariera

Pawła wszędzie jest pełno – uwielbia być aktywny, więc zrobi wszystko, żeby nie pracować w miejscu, gdzie musiałby przez 8h siedzieć w jednej pozycji, przy tym samym biurku. Paweł będzie mocno przestrzegał swoich obowiązków, więc zawsze wszystko będzie wykonane na tip top, od A do Z, ale jednocześnie nikt nie wciśnie mu czegoś, czego Paweł nie powinien wykonywać. Najlepsza praca dla Pawła to taka, w której będzie mógł udowodnić, że jest najlepszy i będzie to praca fizyczna.

Miłość

Paweł jest trochę nieporadny w kwestii uczuć i nie do końca potrafi wyartykułować swoje emocje, potrzeby i uczucia, przez co niezbyt potrafi zatrzymać przy sobie partnerki. Z pewnością wiele z nich będzie się płoszyło. Jeśli jednak jakaś wpadnie mu w oko i zawróci w głowie – będzie zabiegał o jej względy tak długo, aż uda mu się ją przekonać, że jest świetnym wyborem na życiowego partnera. Paweł skrycie marzy o rodzinie, której mógłby zapewnić najlepszy byt jaki tylko będzie mógł. Generalnie osoby o tym imieniu są świetne w miłości, chociaż z początku na pewno często będą się płoszyły.

Sławni imiennicy

Paweł Brożek – piłkarz
Pablo Escobar – gangster
Paweł Graś – polityk
Paweł Kukiz – piosenkarz
Paweł Małaszyński – aktor