× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Natalia

Natalia wywodzi się od łacińskich słów „dies natalis”, czyli „dzień narodzin” co oznacza, że to kobieta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. Niektóre źródła donoszą, że może również pochodzić od męskiego imienia „Natalis”. W Polsce nadaje się to imię od XIV w. Natalia jest osobą bardzo ciepłą, o subtelnym charakterze. Nigdy nie powie nikomu nic niemiłego, bo jest po prostu z natury łagodna i miła. Jeśli coś sobie postanowi to absolutnie nic nie zmieni jej zdania. Potrafi zachować zimną krew w najtrudniejszych sytuacjach. W miłości postępuje bardzo powoli – musi dokładnie poznać potencjalnego partnera zanim ten – jeśli w ogóle – zdobędzie jej serce. Bardzo źle znosi porażki i jest mściwa. 

Życie towarzyskie

Natalia nie jest człowiekiem przesadnie ufnym. Oczywiście ma grono zaufanych przyjaciół, za których skoczyłaby w ogień. Jednak nie powiększa się ono – Natalia bowiem musi dokładnie kogoś poznać zanim go do siebie dopuści. Uwielbia jednak spore grupy i nie problemu w pójściu na imprezę. Czasami jednak zdecydowanie bardziej woli zaszyć się na kanapie, pod kocem, z herbatą w ulubionym kubku, aby oglądać serial.

Praca i kariera 

Natalia jest osobą, która niezależnie od wszystkiego dąży do celu. Doskonale sprawdzi się jako prawnik czy lekarz. Zawsze będzie poszukiwała prawdy i sensu w tym, co robi. Mogłaby również sprawdzić się na wysokich stanowiskach jako Pani Prezes. Nie będzie chciała pracy, w której nie może pomagać lub mieć kontaktu z ludźmi. Jest osobą obowiązkową i nieustępliwą. Nienawidzi mieć w swoim gronie osób, które udają, że pracują. 

Miłość

Natalia w tej kwestii nie jest ufna. Musi dokładnie każdego poznać, obejrzeć, zastanowić się nad nim, poddać pod rozwagę jego wady i zalety, a dopiero wtedy może kogoś do siebie dopuścić lub nie. Ciężko jest jej się zakochać, ale kiedy już to zrobi – będzie naprawdę wspaniałą partnerką. Taką, która dba o swojego ukochanego. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli tylko coś ją zrani – ona się odegra. 

Sławne imienniczki

Natalie Portman – aktorka
Natalia Przybysz – piosenkarka, ½ Sistars 
Natalia Nykiel – piosenkarka
Natalia Siwiec – modelka
Natalia Partyka – polska tenisistka stołowa