× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Karolina

Karolina pochodzi od słowa charal, carl, z języka starogermańskiego i oznacza „mąż” lub „mężczyzna”. Karolina jest więc „wierna małżonkowi, oddana domowi”. Może również pochodzić od imienia Karol. Karolina jest osobą bardzo zdyscyplinowaną, która bardzo dużą wagę przykłada do jakości pracy, jaką wykonuje. Jest również prawdziwą przyjaciółką i duszą towarzystwa. Uwielbia mieć wszystko zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Potrafi poświęcić swoją miłość dla kariery, ponieważ dobry byt to dla niej podstawa. Nie pozwoli nigdy nikomu obrazić swojej rodziny i stanie w ich obronie. Kiedy trzeba robi się naprawdę groźna. 

Życie towarzyskie

Karolina to najlepsza przyjaciółka jaką można mieć. Jest bardzo oddana, zawsze pomoże w potrzebie. Lubi też obracać się wśród nowych znajomych – to dla niej bardzo ożywcze, bo bez ludzi Karolina więdnie i traci chęci do działania. Jest bardzo rodzinna i jeśli ktoś kiedykolwiek wpadnie na pomysł, by cokolwiek złego powiedzieć o najbliższych Karoli – prawdopodobnie wydrapie ona oczy osobie, która się na to odważyła. 

Praca i kariera

Karolina jest perfekcjonistką i zawsze wszystko ma zorganizowane. Doskonale więc sprawdzi się w każdej pracy, która tego wymaga np. logistyka czy spedytora. Ma niesamowitą pamięć i potrafi ogarnąć niemalże wszystko, co się przed nią postawi. Karolina nie będzie mogła pracować w miejscu, które jest niezorganizowane albo w którym nie będzie mogła się wykazać. 

Miłość 

Ponieważ Karolina bardzo lubi pracować i ceni to sobie – będzie skłonna poświęcić swojego partnera dla kariery. Może oczywiście zdarzyć się tak, że spotka kogoś, kto zawróci jej w głowie tak, że nie będzie chciała przesadzać w pracy. Najlepiej jednak dogada się z kimś, kto ma takie ambicje jak ona. Nie jest idealnym materiałem na matkę, ale jeśli kiedyś okaże się, że jej rodzina się powiększy – stanie i na wysokości tego zadania. 

Sławne imienniczki

Carly Rae Jepsen – kanadyjska piosenkarka 
Carrie Fisher – amerykańska aktorka 
Karolina Różycka – siatkarka 
Karolina Malinowska – modelka 
Karolina Korwin Piotrkowska – dziennikarka