× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Jan

Jan jest imieniem pochodzenia hebrajskiego – składają się na nie słowa Jehu (Jahwe) i channah (łaska). W wolnym tłumaczeniu Jan oznacza więc cieszącego się łaską bożą. Cechuje go duża pracowitość i szacunek dla tradycji oraz kultury. Jan łączy w sobie inteligencję, pewność siebie i obiektywność. Jego upór zwykle dotyczy zawziętości – zawsze wie lepiej jak powinno się rozwiązać dany problem i różnicę zdań. Z dystansem podchodzi do nowości i opiera się na znanych z doświadczenia rozwiązaniach.  Hojność i szczerość równoważyć mogą jego poczucie wyższości i zanadto eksponowana inteligencja.

Życie towarzyskie

Jan jest duszą towarzystwa. Zawsze chętnie podzieli się swoim zdaniem i spostrzeżeniami. W prawidłowej ocenie sytuacji bardzo często pomaga mu ponadprzeciętna inteligencja. Dla najbliższych jest wyrozumiały i empatyczny, często jednak uparcie trzyma się swojego zdania. Przez swoją inteligencję, która czasem przemienia się w zarozumiałość, bywa nieznośny. Wynagradza to jednak równym traktowaniem wszystkich swoich bliskich, którzy lubią spędzać z nim czas i dobrze czują się w jego towarzystwie.

Praca i kariera

Ogromna wiedza i inteligencja sprawia, że Jan potrafi rozwiązać niemal każdy problem samodzielnie. Jego ogromna wszechstronność przekłada się na możliwości podjęcia zatrudnienia w niemal każdym zawodzie – sprawdzi się wszędzie. Swoją ścieżkę kariery zawodowej obiera bardzo wcześnie i stara się ją sumiennie realizować. Jan ma jednak problem z wykonywaniem poleceń, które uważa za bezsensowne. Często wydaje mu się, że zna najlepsze i jedyne słuszne rozwiązanie problemu.

Miłość

Jan jest człowiekiem rodzinnym – bliscy zajmują w jego życiu wyjątkowe miejsce. Jego pragmatyczność i inteligencja sprawia, że uwiedzenie go jest niemal niemożliwe. Gdy znajdzie swoją druga połówkę straci jednak dla niej część swojego wrodzonego rezonu i pozwoli by zawładnęła ona jego sercem.  Jest wiernym mężem, przy którym można czuć się bezpiecznie. Przeszkodą mogą być jego konserwatywne poglądy i zaborczość.

Sławni imiennicy

Jan III Sobieski – król Polski
Jan Brzechwa – poeta, pisarz
Jan Długosz – kronikarz i dyplomata
Jan Kiepura - tenor
Jan Twardowski – ksiądz, poeta