× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Gabriela

Gabriela to imię semickie, które wzięło się od imienia Gabriel. Gabriela jest kobietą bardzo cichą, spokojną, taką szarą myszką. Często zdarza jej się pracować w cieniu innych. Raczej stroni od imprez i najważniejsza jest dla niej rodzina, ale i od niej czasami potrzebuje trzymać się z dala. Woli swoje własne towarzystwo i swój świat – jest raczej samotniczką. Nie pędzi za miłością, chociaż w głębi duszy czuje, że chciałaby się zakochać i jednocześnie być kochana – jeśli poczuje aż tak silną potrzebę, zrobi wszystko by się tak stało. Nie można jednak odmówić tego, że Gabriela ma świetne pomysły i wykazuje się kreatywnością. 

Życie towarzyskie

Gabriela najbardziej na świecie ceni sobie swoje własne towarzystwo. Woli posiedzieć w domu i zająć się swoimi sprawami, niż biegać od imprezy do imprezy. Kocha swoją rodzinę, ale i od nich czasami potrzebuje trzymać się z dala. Po prostu jest introwertyczką. Wieczór pod kocem z książką i herbatą? Brzmi jak dobry plan dla Gabrieli. 

Praca i kariera 

Gabriela niestety często pozostaje w cieniu innych. Jeśli ktoś ukradłby jej jakiś pomysł i zbierał pochwały – nie przyznałaby się, że to ona to wymyśliła. Jest jednak kobietą kreatywną, pomysłową i bardzo pracowitą. Doskonale odnajdzie się w każdej pracy, która jest wymagająca. Nie boi się wyzwań i chętnie podejmie się każdego postawionego przed nią zadania. 

Miłość

Gabriela w głębi duszy czuje, że chciałaby kochać i być kochana, ale absolutnie jej się do tego nie spieszy. Jednak jeśli tylko poczuje, że z „tej mąki będzie chleb” to zrobi wszystko, aby faktycznie doprowadzić do połączenia jej z partnerem. Jako matka sprawdzi się doskonale, przekładając dobro dziecka nad swoje własne. Czasami może być nawet matką-kwoką. 

Sławne imienniczki

Gabriela Kornacka – piłkarka ręczna 
Gabriela Kownacka – aktorka 
Gabriela Kulka – piosenkarka 
Gabriela Muskała – aktorka
Coco Chanel czyli Gabrielle Bonheur Chanel – projektantka