× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Daria

Daria to imię, które prawdopodobnie pochodzi z języka perskiego. Tak, jak jej męski odpowiednik – Dariusz – jej imię oznacza „tę, która podtrzymuje dobro”. Jest osobą bardzo ambitną, ale jednocześnie zakochaną w sobą. Nie zrobi niczego wbrew sobie i bardzo źle znosi krytykę. Chciałaby być podziwiana i uważana za księżniczkę – często tak się zachowuje. Miłość? W jej przypadku ciężko o tym mówić, bo jej przyszły partner, być może mąż, będzie musiał jej usługiwać, aby zdobyć jej względy. Nie można jednak odmówić jej tego, że ma głowę na karku i spryt. Jeśli chodzi o życie towarzyskie… Tu się będzie działo!

Życie towarzyskie 

Daria uwielbia imprezy, spotkania towarzyskie, rodzinne zjazdy. Może wtedy błyszczeć i być podziwiana. Będzie więc robiła wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę wszystkich zgromadzonych. Przyjaźnić może się tylko z tymi, którzy mają mniej wdzięku od niej, żeby nikt nie przyćmił jej blasku. Będzie brylowała na parkiecie – taki typ. 

Praca i kariera 

Daria ma głowę na karku, spryt i cechuje ją niesamowita ambicja. Musi więc mieć taką pracę, gdzie będzie ważna i gdzie będzie mogła zarabiać spore pieniądze. Szefowa departamentu, kierownik, a najlepiej własna działalność. Może jakieś inwestycje? Daria sobie z tym poradzi, a dzięki temu będzie mogła pławić się w luksusach, czyli dokładnie tak, jak lubi. 

Miłość

Daria jest osobą absolutnie zakochaną w sobie, więc nie może być mowy o tym, żeby ktoś zajął jej własne miejsce. Jeśli jednak już zdecyduje się kogoś do siebie dopuścić, to po pierwsze mężczyzna musi być przystojny i najlepiej bogaty, a także musi jej usługiwać. W miłości Daria musi czuć się jak księżniczka. Dzieci to nie jej bajka – musiałaby poświęcić im swoją uwagę, a także odwróciłoby to uwagę od niej. 

Sławne imienniczki

Daria Antończyk – piłkarka 
Daria Kasperska – piłkarka 
Daria Paszek – siatkarka
Daria Widawska – aktorka 
Daria Zawiałow – wokalistka