× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


Znaczenie imienia Anastazja

Anastazja to imię wywodzące się z języka greckiego, w którym oznaczało kobietę wskrzeszoną, zwróconą życiu. Anastazja jest nastawiona pozytywnie do całego świata, widzi w nim jednak wiele wad, które stara się eliminować na własną rękę. Jest kobietą nieprzewidywalną – potrafi zaskoczyć swoim wybuchowym charakterem i spontanicznym działaniem. Uwielbia zmiany i rozwój osobisty. Przyjaciół posiada wielu, jednak często ich zmienia. Daje się jednak poznać jako osoba miła i towarzyska. 

Życie towarzyskie

Anastazja otacza się dużą liczbą znajomych i przyjaciół – to oni są w dużej mierze motorem napędowym podejmowanych przez nią działań. Bardzo często zmienia otoczenie, rzadko jednak czyni to pod wpływem negatywnych emocji. Jest bardzo otwarta i ufna – czasem nawet naiwna. Nie wierzy, że ktokolwiek mógłby kierować się złymi intencjami i nieczystymi pobudkami. Jest bardzo lubiana – zapewnia świetną zabawę i jest duszą towarzystwa.

Praca i kariera

Zmienność Anastazji może odbijać się na jej obowiązkach zawodowych. Jej entuzjazm często gaśnie tak szybko, jak się pojawia. Plany i obowiązki realizuje bardzo ostrożnie i nie lubi popełniać błędów. Zawsze stara się jak najlepiej wypełnić powierzone jej zadanie. Nigdy nie jest z siebie zadowolona w pełni i duży nacisk kładzie na ciągłe samodoskonalenie. 

Miłość

Z Anastazją z pewnością nie można narzekać na nudę i rutynę. Jej wybuchowy charakter sprawia, że będzie świetną towarzyszką życia, zawsze skorą do próbowania nowych rzeczy. Jej partner musi jednak przywyknąć do zmienności jej charakteru, która potrafi przybrać skrajne formy. Anastazja będzie jednak dobrą żoną i kochającą matką. W duecie z partnerem, który dogłębnie ją pozna i zrozumie, stworzą dom wypełniony miłością i spokojem.

Sławne imienniczki

Anastazja Jarosławówna – królowa Węgier
Anastasija Makiejewa – aktorka
Anastasija Rodionowa – tenisistka