× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł

Znaczenie imion. Poznaj znaczenie imienia na Pinbook.pl

Nadawanie jakiegoś imienia dziecku nie powinno być sprawą zabawną. Już w dawnych, zamierzchłych czasach wiedziano, że nadanie konkretnego imienia maluchowi może wpłynąć na całe jego życie. Jeśli więc rodzice chcieli, aby dziecko było bliżej Boga – nadawali mu imię Dominika. Jeśli zależało im by było odważne i potrafiło wstawić się za ludźmi – wybierano imię Aleksander. Tak naprawdę imiona mają wielką moc – dziecko często przyjmuje cechy, które silnie związane są z jego imieniem. Jest to fakt, który ciężko nam podważyć. Wielokrotnie bowiem zdarza się tak, że czytając znaczenie imion, ludzie w głowie powtarzają sobie „to o mnie”.

Decydujesz o przyszłości dziecka już od momentu narodzin

Imiona mają znaczenie, to już wiemy. Ale znaczenie imion jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o przyszłość twojego dziecka. Już na etapie wyboru imienia masz wielki wpływ na to, jakie będzie twoje dziecko. Określone cechy silnie związane są z danym imieniem i ciężko jest temu „uciec”. Jeśli więc są jakieś cechy, które chcesz, aby posiadło twoje dziecko – musisz dokładnie sprawdzić znaczenia imion. Tylko na tej podstawie może udać ci się doprowadzić do tego, by twoje dziecko było takie, jakie chcesz, by było.

Tym się nie kieruj…

Coraz więcej rodziców przy wyborze imienia kieruje się modą, swoimi własnymi preferencjami, wydźwiękiem, tym czy pasuje do nazwiska i tak dalej. W rzeczywistości można bardzo skrzywdzić dzieci, jeśli postępuje się w ten sposób. Zamiast tego powinno się zastanowić nad tym, co reprezentuje sobą dane imię i zastanowić się, czy nie będzie najlepsze dla naszego dziecka. W ten sposób możemy uniknąć oskarżeń dziecka, że jego imię kompletnie do niego nie pasuje. Zapoznaj się ze znaczeniem imion i wybierz takie, które będzie pasowało do swojego malucha.

Dzięki dobrze dobranemu imieniu twoje dziecko będzie mogło przyzwyczajać się do cech, które za sobą niesie. Wiele osób twierdzi, że to tylko „magiczne zabobony”, a przecież w rzeczywistości wiele imion doskonale pasuje do swojego opisu. Wiele cech charakteru pokrywa się z tymi, które wykazuje osoba, która nosi to imię. Nie strzelaj – wybierz mądrze.